Aura 3D POWER LASHES 25 Like – вештачки 3D трепки

210 ден

Категорија:

Трепки кои даваат неверојатен изглед на вашите очи!

• Ефект на двострук 3Д слој кој го зголемува волуменот на трепките
• Ултра меки и лесни конусни влакна •Исклучително мека,тенка и удобна трака
• Мега волумен од испреплетени врвови,атрактивен но и природен
• Материјал-синтетика која не ја загадува животната средина
• Трака-црна и проѕирна • Повеќекратна употреба

КАКО ДА ГИ ПОСТАВИТЕ 3Д ТРЕПКИТЕ?

Доколку е потребно,приспособете ја должината на трепките со должината на очниот капак со сечење на надворешните делови од вештачките трепки.

Нанесете лепак за трепки по целата должина на вештачките трепки во тенок слој.

Почекајте 10-20 секунди лепакот да се исуши.Во тој временски период со виткање на надворешните краеви на трепките,направете облик сличен на обликот на вашиот очен капак.

Поставете ги вештачките трепки што поблиску до природните трепки со лепење,прво на внатрешниот крај на очниот капак,па потоа на надворешниот.Нежно притиснете.

КАКО ДА ГИ ИЗВАДИТЕ ВЕШТАЧКИТЕ ТРЕПКИ?

Полека отстранете ги вештачките трепки почнувајќи од надворешниот крај на очниот капак.После тоа,внимателно отстранете го вишокот од лепакот.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.