Aura COVER ME! – течна пудра

325 ден

Исчисти
SKU: Недостапно Категорија:

Течна пудра за совршено прекривање на сите недостатоци на Вашето лице.

Хипоалергена формула која одлично ги прекрива сите неправилности на кожата, вклучувајќи ги и темните кругови околу очите, акни, дамки, флеки и мали лузни.

Водоотпорна формула која трае и до 24 часа! Содржи заштитен фактор SPF 20 и претставува одлична заштита од штетното влијание на сочевите зраци. Кремастата формулација овозможува лесна и рамномерна апликација за постигнување на совршен тен.

Не ги затвора порите! Наменета е за сите типови кожа. Погодна е за секојдневна употреба.

Водоотпорна
Постојана до 24 часа
Не ги затвора порите
Хипоалергена
SPF 20
Достапна е во 6 нијанси

COVER ME!

101 Alabaster, 102 Ivory, 103 Sand, 104 Beige, 105 Cool Beige, 106 Chocolate

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.