Aura FACE CONTOUR PALETTE – палета за контурирање

385 ден

Исчисти
SKU: Недостапно Категорија:

Професионален производ со кој можете да постигнете идаелен изглед на исенчено и истакнато лице.

Достапен е во две палети Fair и Dark. Палетата Fair е наменета за посветол тип на кожа, а додека Dark е наменета за потемни типови на кожа. Секоја палета содржи 4 производи, а со нивна комбинација можете да го постигнете посакуваниот изглед на лицето.

FIX: Мека и фина текстура наменета за фиксирање на сите течни и кремасти корективни производи околу очите. Балго жолтата боја на производот дополнително ќе ги ублажи сите неправилности во тој дел. Покрај тоа го осветлува и освежува изгледот на кожата на цело лице.

HIGHLIGHT: Лесна текстура со виссок процент на ефективни пигменти која на кожата и дава бисерно блескав изглед. Хајлајтерот се нанесува после завршувањето со шминкање на тенот и најдобар ефект се постигнува кога се нанесува со четка. Производот се нанесува на сите делови на лицето кои сакате да ги истакнете и осветлите.

SOFT BRONZE/HEAVY BRONZE: Свиленкаста, ултра фина текстура, која совршено се спојува со кожата и создава потполно природен изглед на кожата на лицето.

SOFT SCULPT/HEAVY SCULPT: Наменет за дефинирање и обликување на контурите на лицето. Може да се користи сам, или да се комбинира со BRONZE производот од палетата.

FACE CONTOUR PALETTE

Dark, Fair

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.