Aura PRIME M – база за шминка

270 ден

Категорија:

Идеална база за шминка
Формулирана на база на вода и без парабени
Го ублажува изгледот на сите недостатоци на Вашата кожа
Овозможува заштита од штетните сончеви зраци.
Благодарение на својот карактеристичен состав, играјќи се со светлосните зраци, неправилностите на Вашата кожа ќе станат помалку видливи, а Вашопт тен сјаен и изедначен.

Со структура на база на вода, интензивно ја хидрира кожата правјќи ја нежна и мазна. Може да се користи и самостојно, за природен и освежен изглед на лицето во текот на целиот ден.

Базата се нанесува на исчистена и хидрирана кожа на лицето, секогаш кога сакате сјаен тен или како прв чекор во вашата рутина за шминкање.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.