Aura TOUCH UP PRO – течен коректор

340 ден

Исчисти
SKU: Недостапно Категорија:

Течен коректор со висока покриеност – совршено ги покрива и камуфлира сите несовршености на кожата.

Тој е дизајниран да ги сокрие темни кругови и други несовршености околу очите.

Исклучително кремаста и еластична текстура која не ги затвара порите и не создава суво и тешко чувство.

Потребна е само мала количина на производот за да се постигне совршен резултат.

Долготраен мат финиш.

Содржи омекнувачи кои дополнително ја прават кожата да изгледа свиленкаста мазна веднаш по нанесувањето.

Специјално дизајнираната форма на апликатор ја прават апликацијата на коректорот уште поедноставна и побрза.

TOUCH UP PRO

Beige 055, Cacao 099, Cameo 066, Creme 011, Ivory 044, Mocha 088, Naturel 033, Sand 077, Vanilla 022

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.