Aura VELVET MATTE – компактна пудра

250 ден

Исчисти
SKU: Недостапно Категорија:

Производ кој секоја жена треба да го има покрај себе.

Се одликува со висока пигментација и долготраен матирачки ефект. Крајниот резултат е прикривање на несовршеностите со мат, природен изглед на кожата на лицето без “брашнаста“ завршница.

Формулирана да обезбеди долготраен ефект дури и кога се наноси самостојно. Идеален за поправање на шминката во текот на денот. Тоа е причината за амбалажата со огледало и соодветен апликатор.

VELVET MATTE

312 Beige, 313 Honey, 314 Chocolate, 315 Toffee, 316 Medium Beige, 317 Warm Beige

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.