Aura WING IT UP SENSITIVE – течен ајлајнер за осетливи очи

235 ден

Категорија:

Најзначајна карактеристика на овој течен ајлајнер е тоа што е погоден за нанесување и на најосетливите очи и за оние што користат контакти леќи. Тестиран офтамолошки и е докажано дека е погоден и за најосетливите очи.

Производот има геласта и еластична структура која се нанесува многу добро на очниот капак. После нанесувањето се суши за неколку секунди со што се олеснува нанесувањето и се избегнуваат непотребни пресликувања.

Уште една негова добра карактеристика е тоа што брзо се отстранува. Доволно е малку топла вода за да се отстрани од капакот. Ова не значи дека ќе се отстрани или размачка ако окото се насолзи или намокри, тој се отстранува исклучиво со млаз од топла вода. Крајниот ефект е интензивно црна, сјајна и долготрајна линија.

Четкичката е тенка и прецизна, изработена од синтетички влакна.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.