Bell HYPOAllergenic Еликсир масло за лице, негува и навлажнува

550 ден

Универзален и мултифункционален производ кој ја подготвува кожата за нанесување шминка. Благодарение на содржаната комбинација на пет масла: семе од коноп,
семки од кајсија, арган, јојоба и семки од сончоглед, тој совршено хидрира, регенерира и храни. Формулата е богата со витамини Ц и Е со антиоксидативно дејство,
го забавува процесот на стареење и ја подобрува еластичноста на кожата. Погоден за сива, уморна и безживотна кожа.
Маслото може да се користи самостојно или во комбинација со подлога за поприроден изглед. Производот е погоден и за коса и тело.

100% Веган. Производот е дерматолошки тестиран.Погоден за луѓе со чувствителна кожа и склони кон алергии.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.