Bell HYPOAllergenic мат фиксирачка пудра

385 ден

Категории: ,

Транспарентен филер, кој има оптички ефект на прикривање и ги прави невидливи суптилните брчки и недостатоци на лицето. Содржи микронски честици на талк, кој овозможува лесно нанесување на пудрата. Видливо ја измазнува кожата и ја прави свиленкасто мека на допир. Го апсорбира вишокот на себум од кожата, има мат ефект без “маска ефект” лицето.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.