Bio:Végane БИО АСАИ 24ч. серум за лице – 30мл (за комбинирана кожа)

923 ден

Категорија:

БИО Асаи 24ч. интензивен негувачки серум за конбиниран тип на кожа
Ги намалува порите, го неутрализира нездравиот сјај и ја враќа природната рамнотежа на кожата.

• Ја матира кожата и ја измазнува нејзината структура
• Ја снабдува кожата со ценна хидратација
• Оптимизира нивоа на липиди и рамнотежа на водата
• Заштитете ја кожата од штетните ефекти на слободните радикали

Овошјето од акаи потекнува од Бразил и е вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се борат против слободните радикали кои ги оштетуваат клетките предизвикани од стрес, сонце и штетни влијанија врз животната средина. Покрај тоа, содржаните минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини имаат корисен и енергичен ефект.
Овој интензивен негувачки серум со екстракт од “супер храна” – органски акаи и специјално развиениот матирачки комплекс заштитува од губење на влага и ја измазнува структурата на кожата. Ги намалува порите и го неутрализира нездравиот сјај. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од слободни радикали.

Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно тријте со кружни движења. Нанесете дневен или ноќен крем.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.