Bio:Végane БИО АСАИ лист маска за лице (за комбинирана кожа)

210 ден

Обезбедете дополнителна доза нега на лицето со БИО:VÉGANE Био Асаи лист маска.
· Ја матира мрсната кожа
· Видливо ја измазнува структурата на кожата
· Создава свеж изглед
· Овозможува интензивна хидратација
· Со акција на балансирање

Неткаен целулозен лист е натопен со вреден состав на екстракт од суперхрана – органски акаи и специјално развиен комплекс за матирање. Вредните состојки се апсорбираат директно во кожата и имаат непосреден ефект за само неколку минути. Ја зачувува хидратацијата на кожата, го регулира вишокот на себум во Т-зоната и ги храни сувите области. Со редовна употреба ја измазнува структурата на кожата и ги намалува порите. Органската маска од лисја акаи обезбедува рамномерен и витализиран свеж изглед.

Наш совет: Во текот на летото, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така ќе обезбедите интензивна нега со свеж ефект на ладење!

Начин на користење:
1. Ставете ја маската на чиста кожа и нежно притиснете. Извадете го заштитниот филм и прилагодете ја маската по контурите на лицето.
2. Потпрете се и опуштете се! Оставете ја маската да делува 15 минути.
3. Отстранете ја маската. Остатоците од маската нежно втријте ги во кожата со памучен тампон

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.