Bio:Végane БИО КОНОП околуочна крема 15мл

640 ден

Категорија:

Кожата околу очите е многу тенка и затоа е поподложна на надворешни отежнувачки фактори, како што е стресот. Оваа кадифена крема околу очите содржи микс од органско масло од коноп и екстракт од билката еуфразија кои ја штитат и регенерираат кожата. Линиите на изразување се измазнуваат, а темните кругови се сокриени со нежни треперливи пигменти.
* Ја заштитува и регенерира чувствителната област околу очите. Ги намалува брчките
* Измазнува, затегнува, ги крие видливи темни полиња под очите (подочњаците) и дава блескав изглед
* 100% NATRUE сертифициран и 100% веган
* Без мирис

Начин на употреба:
Нежно нанесете на пределот околу очите и нежно кратко масирајте.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.