Bio:Végane БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ 24ч. крема за лице – 50мл (за осетлива кожа)

923 ден

Категорија:

БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ 24ч. крема за лице за осетлива кожа
Ја смирува иритираната кожа, го балансира и изедначува тенот.
• Ја храни и измазнува чувствителната кожа
• Смирува и се грижи со високо квалитетни скапоцени масла
• Ја минимизира иритацијата и малото црвенило
• Помага во процесите на природно закрепнување
• Заштитува од слободните радикали

Интензивната заштитна 24ч. крема за лице БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ со екстракт од “супер храна” – органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец, органски екстракт од лисја од гинко и органско маслиново масло, ги смирува иритациите, ја враќа природната рамнотежа на кожата и ја измазнува. Минимизира блага иритација и црвенило, ги храни сувите области кои се лупат од сувост и спречуваат губење на хидратација. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија врз животната средина.

Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно масирајте со кружни движења. Не насувајте во пределот околу очите.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.