Bio:Végane БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ ЛИСТ МАСКА (за осетлива кожа)

210 ден

Обезбедете дополнителна доза нега на лицето со лист маската BIO:VÉGANE Вио Зелен чај.
· Брзо дејство за разубавување
· Смирува блага иритација и црвенило
· Интензивно ја хидрира кожата
· Заштитува од слободните радикали
· Нежно го поддржува метаболизмот и микроциркулацијата
Неткаен лист од целулоза е натопен со ценни состојки: екстракт од “суперхрана” – органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец и органски екстракт од лист на гинко и е 100% биоразградлив. Ценните состојки се апсорбираат директно во кожата и имаат непосреден ефект за само неколку минути. Создава чувство на смиреност и потхранувана кожа. Минимизира блага иритација и црвенило. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија врз животната средина. За видливо мазна, здрава и витализирана кожа.

Наш совет: Во текот на летото, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така ќе обезбедите интензивна нега со свеж ефект на ладење!

Начин на користење:
1. Ставете ја маската на чиста кожа и нежно притиснете. Извадете го заштитниот филм и прилагодете ја маската по контурите на лицето.

2. Потпрете се и опуштете се! Оставете ја маската да делува 15 минути.

3. Отстранете ја маската. Остатоците од маската нежно втријте ги во кожата со памучен тампон.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.