Bio:Végane ЗЕЛЕН ЧАЈ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ (за осетлива кожа)

923 ден

Категорија:

БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ серум за лице за осетлива кожа
Ја смирува и интензивно ја храни чувствителната кожа. Ја минимизира иритацијата, црвенилото и ронливите делови на кожата на лицето.
• Ја смирува иритираната и зацрвенета кожа
• Хидрира (навлажнувa)
• Заштитува од слободните радикали
• Нежно го стимулира метаболизмот и микроциркулацијата на чувствителната кожа
• Заштитува од воспаление

Зелениот чај има антиинфламаторно дејство и ги зајакнува природните заштитни функции на кожата. Минимизира црвенилото, па затоа е особено погодно за чувствителна кожа. Често се користи за лекување на луѓе кои страдаат од розацеа и псоријаза, исто така штити од штетните ефекти на слободните радикали.

Смирувачки серум за лице БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ со екстракт од “супер храна” – органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец и органски екстракт од лисја од гинко, формира заштитен слој кој ја храни и хидрира кожата. Минимизира блага иритација и црвенило. Храни лушпести суви области. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија на животната средина.За смирена и мазна кожа.

Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно масирајте со кружни движења. После нанесете дневен или ноќен крем.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.