Dr.Scheller Арган и Амарант Лист Маска против брчки

210 ден

Категорија:

Сертифицирана Лист маска против брчки со Арган и Амарант.
Без сомнение лист – маските се мегахит! Тие се погодни кога сте на пат, лесни за употреба и брзо дејствување.
Ултра-тенкиот неткаен лист целулоза е импрегниран со природен состав на активни состојки, како што се органски екстракт од арган, екстракт од семе од амарант и вредна хијалуронска киселина.
Се става директно на лицето неколку минути за да обезбеди ефективна богата нега на кожата. Листот совршено се вклопува во формата на лицето и е 100% биоразградлив.
Дејство:
• Ги намалува линиите и брчките
• Ја зголемува еластичноста и ја затегнува кожата
• Го подобрува процесот на природна регенерација
• Ги брише надворешните знаци на предвремено стареење
• За свеж, сјаен и рамномерен тен.

Начин на употреба:
Нанесете ја маската веднаш по миењето на лицето и нежно притиснете. Отстранете го заштитниот слој и прилагодете ги контурите.
Потпрете се и опуштете се. Оставете да делува 15 минути. Отстранете ја маската. Остатоците може нежно да ги истриете во кожата.
Наш совет:
Во лето, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така што ќе обезбеди интензивна нега со свеж ефект на ладење.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.