Dr.Scheller Арган и Амарант ноќна крема за лице против брчки – 50мл

1.078 ден

Категорија:

DR.SCHELLER АРГАН И АМАРАНТ Ноќна крема против брчки
• Лифтинг ефект
• За зрела кожа
• Ги минимизира брчките
• Ги измазнува фините линии
• Стимулира природен процес на регенерација ноќе
• Хидрира
• Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата
Вистинска релаксација во тек на ноќта. Затегнувачка крема против брчки го стимулира природниот процес на регенерација на клетките во текот на ноќта. Содржаните масла од ши и јадро од кајсија обезбедуваат богата конзистентност на кремот, со што се минимизираат фините линии и брчките, се зголемува еластичноста и еластичноста.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирана во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid
Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа со нежни и лесни масирачки движења.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.