Dr.Scheller Арган и Амарант Околуочна крема против брчки – 15мл

1.155 ден

Категорија:

DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки гарантиран ефект:
• Лифтинг ефект
• За зрела кожа
• Ги брише намигнувачките брчки околу окото
• Смирувачки ефект
• Хидрирачки ефект
• Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата
За совршени сјајни очи. Зацврстувачкиот крем за очи ја измазнува деликатната област околу очите и ги крие трагите на стареење. Има долготраен ефект. Ги брише брчките на лицето. Содржаните вредни состојки ја негуваат кожата во длабочина.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid

Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа околу очите.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.