Dr.Scheller Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл

460 ден

Категорија:

Гел за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.

• Дополнителна нега со моментален ефект
• Ги чисти порите нежно и длабоко
• Без алкохол
 За сите типови на кожа

Anti-Pollution Гелот за миење лице темелно ја отстранува шминката и нечистотиите од се по загадената животната средина и воздух.
Целосно ги чисти порите и создава пријатно свежо чувство. Одговара за сите типови на кожа, во својот состав не содржи алкохол!

Како да се користи:
Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.
Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска.

• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• Natrue сертифициран

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.