Dr.Scheller Хидратантен 24ч. флуид за лице со лубеница и моринга – 49мл

693 ден

Категорија:

Хидратантен флуид за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа. Функција:
• Има мат ефект и го намалува сјаењето на лицето.
• Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење
• Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност
• Го намалува формирањето на слободни радикали
• Заштитува од загадување од урбаната средина

Лето, сонце, плажа и сончање – чиста работа! Но, треба да ја заштитиме кожата не само од УВ зраци. Зрачењето од сината светлина, како и штетните влијанија на надворешната околината се стресни дополнително за нашата кожа и може да доведе до иритација, сушење и предвремено стареење.

Заштитниот 24ч. навлажнувачки флуид за лице е особено погоден за комбинирана кожа. Ја штити кожата деноноќно од предвремено стареење предизвикано од сина светлина, УВА и инфрацрвено зрачење, штетните ефекти на животната средина и слободните радикали. Кожата е оптимално навлажнета и маснотијата на Т-зоната е избалансирана.

Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс PhytoSolve® од масло од семе од лубеница, масло од семе од моринга и екстракт од бел ѓумбир – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од семе од лубеница и екстрактот од бел ѓумбир делуваат однадвор. Другата главна активна состојка – маслото од моринга, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid.

Начин на употреба:

Нанесете наутро и навечер на исчистено лице со лесни масирачки движења.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.