Dr.Scheller Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант – 30мл

1.155 ден

Категорија:

DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант гарантиран ефект:
• Ја намалува длабочината на брчките за 16% *
• За зрела кожа
• Ги минимизира брчките
• Ја измазнува кожата
• Ја подобрува еластичноста
• Регенерира
Интензивниот серум за лице, врат и деколте видливо ги измазнува линиите и брчките, хидрира и ги исполнува резервите на вода, ја штити кожата од штетни надворешни влијанија. Аргановото масло, екстрактот од семе од амарант и хијалуронската киселина обезбедуваат максимално дејство против брчки.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре кон надвор.
* регистрирана трговска марка на Lipoid

Ја намалува длабочината на брчките за 16% *
Докажано е дека DR.SCHELLER Интензивниот серум против брчки ја намалува длабочината на брчките за + 16% по 28 дена.
* Просечна вредност по 28 дена, тестирани 20 лица. Извор: Derma Consult Concept GmbH

Начин на употреба:
Нанесете наутро и навечер на чиста кожа.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.