Dr.Scheller Ноќен серум против брчки AHA со Арган & Амарант – 15мл

690 ден

Категорија:

• Со ефект на пилинг, ги отстранува мртвите клетки на кожата
• Ја измазнува кожата и создава сјаен тен
• Хидрира и задржува вода во кожата
• Го подобрува производството на колаген и ја затегнува кожата

Нашата кожа се обновува на секои 28 дена, оставајќи мртви клетки на површината на кожата и може да ги заглави порите. За да се одржи сјајниот изглед на кожата, тие мора периодично да се отстрануваат. Само кога ќе се отстранат мртвите клетки, активните состојки и хидратантните креми можат да достигнат длабоко во кожата и природниот процес на опоравување на кожата да може активно да функционира.

Ноќен серум против брчки со АХА киселини (овошни киселини) и обновувачка комбинација на екстракти од семе од арган, семе од амарант и корен од сладок корен ги отстранува мртвите клетки, ја измазнува зрелата кожа и го стимулира природниот процес на обновување на клетките.

Начин на употреба:
Вечерта по чистењето нанесете 1-2 капки на лицето и нежно тријте. Почекајте 5 минути Аплицирајте после ноќна нега. Мало трнење по апликацијата е нормално. Избегнувајте директен контакт со очите и усните. Заштитете ја кожата од изложување на сонце. Успешната грижа за Арган и Амарант е проширена со уште еден иновативен производ.

Награда што го почитува мислењето на потрошувачите!
Германското друштво за истражување на потрошувачи (ДтГВ) одговори на двете прашања оваа година. Околу 1.500 различни брендови беа прегледани и оценети од повеќе од 290.000 корисници. Овие брендови успеаја да се докажат во категориите задоволство, квалитет и цена.
DR. SCHELLER има право да го носи печатот „Најдобар бренд на Германија“ во категоријата Квалитет.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.