Dr.Scheller Смирувачка дневна крема за лице со Бадем и Невен – 49мл

870 ден

Категорија:

Смирувачка крема за лице со Бадем и Невен од Dr.Scheller

За осетлива кожа

Дејство:
• Ги смирува иритациите и го намалува црвенилото на кожата
• Навлажнува
• Ја балансира кожата
• 26-те потенцијални алергени мириси се исклучени од формулата
• Без мирис

Смирувачка крема за лице со органско масло од бадем, екстракт од календула и екстракт од алое вера го намалува благото воспаление и црвенило, ја храни и измазнува лушпестата кожа, интензивно ја навлажнува. Органското масло од соја го зајакнува и го враќа природниот заштитен слој на кожата. Ја штити кожата од штетни надворешни влијанија и ја штити од губење на влага.

DR.SCHELLER серијата Бадем и Невен е исклучително погодна за многу чувствителна кожа. Производите смируваат благи воспаленија и црвенило, ја измазнуваат лушпестата кожа и ја враќаат рамнотежата на нежната кожа.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплекс PhytoSolve®*, кој преку микрокапсули ги пренесува чистите природни состојки длабоко во кожата. Органското бадемово масло делува однадвор према внатре а другата главна активна состојка невенот продира во кожата преку микрокапсули и технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор.
* регистрирана трговска марка на Lipoid

Начин на употреба:

Нанесете наутро и навечер на чиста кожа со нежни масирачки движења.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.