Dr.Scheller “Специjалист” стик против акни 5мл

445 ден

Категорија:

DR.SCHELLER Стик СПЕЦИЈАЛИСТ против мозолчиња и контаминација на кожата.
ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

• СОС помош при мозолчиња и контаминација на кожата
• Антивоспалителни и смирувачки
• Дезинфицира и има хемостатско дејство
• Го измазнува тенот
• Го намалува црвенилото

Новиот стик “Специјалист” од SCHELLER содржи ефикасен 2-фазен концентрат со специјална комбинација на состојки од растителна основа и минерали кои прават мозолчињата да исчезнат ноќе.
Стикот “Специjалист” против акни и контаминација на кожата е високо ефикасен 2-фазен концентрат кој се бори со мозолчињата на наменски и ефикасен начин. Дезинфицира, овозможува мозолчињата да поминат преку ноќ и во исто време го спречува развојот на нови загадувачи на кожата. Содржаниот цинк оксид нежно ги суши погодените области на кожата. Смирувачкиот екстракт од кора од сладунец и магнолија го ублажува воспалението и малото црвенило. За почиста кожа навечер наутро.
Како да се користи:
Добро протресете пред употреба! Нанесете директно на погодените места, оставете да се исуши и делувајте преку ноќ. Остава заштитен бел слој на апликацијата на кожата. Исплакнете се наутро и продолжете со вообичаената нега.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.