Dr.Scheller Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл

460 ден

Категорија:

Тоник (вода) за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.

• Дополнителна нега со моментален ефект
• Ги чисти порите нежно и длабоко
• Тонизирачки ефект (ја затега кожата)
• Смирувачки ефект
• Регенерира
•За сите типови на кожа

Anti-Pollution Тоник за миење лице ја измазнува и смирува кожата после миење, ја балансира нејзината кисела pH вредност и создава пријатно свежо чувство.
Кожата е заштитена од штетните ефекти на слободните радикали и е совршено подготвена за следниот третман. Одговара за сите типови на кожа. Без алкохол!

Начин на употреба:
Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.

Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска.

• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• Natrue сертифициран

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

chloe.mk користи тнр. „cookies“ (колачиња).

Со кликање на копчето "Се согласувам" или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на посетите, интеракција со социјални медиуми и прикажување на релевантна содржина.